Marcinkevičius
Didžiajam arkivyskupui S. Ševčukui įteiktas Lietuvos medalis

sevciukasUkrainos Graikų Katalikų Bažnyčios ir Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje interneto svetainėse dalijamasi žinia apie didžiojo arkivyskupo Sviatoslavo Ševčuko ir ambasadoriaus Valdemaro Serapino susitikimą vasario 22-ąją. Susitikimo metu ambasadorius įteikė šv. Juozapato metų minėjimo Lietuvoje 2023 metais, sutapusių su šventojo 400 metų kankinystės sukaktimi, medalį. Ukrainiečių ganytojas padėkojo už lietuvių solidarumą ukrainiečiams.

Ukrainos graikų katalikų žinių svetainėje cituojamas didysis arkivyskupas pažymėjo, kad šv. Juozapato, krikščionių vienybės apaštalo, figūra taip pat svarbi ukrainiečių ir lietuvių, baltarusių ir lenkų moderniosios tapatybės formavimuisi. Jis įvertino tai, kad Lietuvoje šventojo kankinystės sukaktis buvo paminėta valstybės lygiu, prisiminė šia proga 2023 metų rugsėjį įvykusį vizitą Lietuvoje, kurio metu dalyvavo įvairiuose religiniuose renginiuose ir buvo priimtas Lietuvos vadovų – prezidento ir jo sutuoktinės, premjerės ir kitų. Ukrainos Graikų Katalikų Bažnyčios vadovas taip pat pasakė, kad buvo sujaudintas Lietuvos atvirumo ir svetingumo Ukrainos žmonėms ir jo Bažnyčiai.  

„Šiomis dienomis sukanka 10 metų nuo Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios ir 2 metai nuo didelio masto invazijos. Labai dėkojame už Lietuvos žmonių solidarumą su ukrainiečiais!“, – sakė didysis arkivyskupas S. Ševčukas. Pasak LR ambasados pranešimo, Lietuvos diplomatas pabrėžė, jog šv. Juozapato puoselėta vienybės idėja kaip niekada aktuali yra ir šiandien, kai gėris kovoja prieš blogį. Ambasadorius V. Sarapinas arkivyskupui S. Ševčukui taip pat įteikė Ukrainos kunigo Pavlo (Michailo Krečuno) knygos „Juozapatas Kuncevičius (1580–1623) vertimą į lietuvių kalbą. Šventasis iš mūsų ir mums“.

RK / Vatican News nuotr.: Didysis arkivyskupas S. Ševčukas ir ambasadorius V. Serapinas.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode