Parama dėkojame
Sprogimas

Seimas įteisino tris naujas atmintinas dienas

seimasolgosposakovoslrs.ltSeimas papildė atmintinų dienų sąrašą papildė trimis naujomis dienomis.

Parlamentarai sutarė sąrašą papildyti gegužės 14-ąja – Jaunimo darbuotojo diena, rugpjūčio 10-ąja – Lituanistinės mokyklos diena, ir lapkričio 15-ąja – Mecenatystės diena.

Pagalbai nukentėjusiems nuo nusikalstamos veikos šiemet skirta pusė milijono eurų

nukentejusiemsSocialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.

Baltijos šalių parlamentų vadovai ragina JAV Atstovų rūmus patvirtinti paramą Ukrainai

ukrainaJAV Atstovų rūmams ruošiantis balsuoti dėl paramos paketo Ukrainai Baltijos šalių parlamentų pirmininkai paragino priimti šį sprendimą.

Lietuvos, Latvijos ir Estijos parlamentų vadovai išsiuntė laišką Atstovų rūmų pirmininkui Mike'ui Johnsonui (Maikui Džonsonui), kuriame padėkojo už asmeninę lyderystę, „leidžiančią Kongresui pademonstruoti istorinį abiejų partijų vieningumą remiant bendras pastangas padėti Ukrainai“.

G. Nausėda: Europa pajėgi suteikti Ukrainai jos prašomų „Patriot“ sistemų

pajegiPrezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europa yra pajėgi suteikti Ukrainai jos prašomų „Patriot“ oro gynybos sistemų.

Ukrainai susiduriant su vis intensyvesnėmis Rusijos oro atakomis, Berlynas prieš kelias dienas pažadėjo nusiųsti papildomą šią tolimojo nuotolio oro gynybos sistemą. Vokietija tą padaryti paragino ir partnerius.

Medininkų pasienio punkte po naktį kilusio gaisro visiškai atnaujintas eismas

eismasMedininkų pasienio kontrolės punkto angare ketvirtadienio naktį kilus gaisrui ir uždarius eismą, pasieniečiai skelbia atnaujinę visų transporto priemonių judėjimą abiem kryptimis.

Kaip nurodė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, į Lietuvą vykstančių lengvųjų automobilių eismas atnaujintas nuo 13.30 val., jie vėl gali įvažiuoti iš Baltarusijos.

Vyriausybė – už Kultūros pagrindų įstatymo projektą, numatantį tolygų paslaugų teikimą

tolyguVyriausybė trečiadienį posėdyje pritarė Kultūros politikos pagrindų įstatymo projektui, kuriame numatomas tolygus kultūros paslaugų teikimas, kūrybos ir saviraiškos laisvės principai.

„Parengtas Kultūros politikos pagrindų įstatymas – vienas svarbiausių šios kadencijos darbų, – sako kultūros ministras Simonas Kairys. – Iki šiol galiojusiam teisiniam reguliavimui trūko nuoseklumo, sistemiškumo, įtvirtintų esminių sąvokų ir veikimo taisyklių.“

Vyriausybė įtvirtino 5G prioritetą plečiant ryšio tinklą

pleciantVyriausybė trečiadienį galutinai įtvirtino, kad plėtojant ryšių infrastruktūrą prioritetas būtų teikiamas itin sparčiam 5G ryšiui.

Susiekimo ministerija parengė nutarimo projektą, pagal kurį bus galima pradėti rengti specialiuosius plėtros planus orientuojantis būtent į 5G plėtrą.

Išskirtinis gyventojų augimas Klaipėdos rajone kelia plėtros valdymo iššūkių

keliaStatybos sektoriaus vystymo agentūros (SSVA) atstovai Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narių ir administracijos darbuotojų mokymų metu pristatė Lietuvos bendrojo plano sprendinius, gerąją savivaldybių ir miestų bendrųjų planų rengimo praktiką, diskutavo apie ekstensyvios miestų plėtros keliamus iššūkius bei jų valdymo galimybes.

Balandžio 17 d. pradeda veikti informacijos apie rinkimus trumpasis numeris 1855

rinkimaiVyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad trečiadienį pradeda veikti trumpasis numeris 1855, kuriuo rinkėjams bus teikiama informacija apie rinkimus.

Juo bus galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų nuo 2024 m. balandžio 17 d. iki birželio 9 d. kasdien, įskaitant ir savaitgalius, nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Civilinės saugos specialistai dalijasi žiniomis su parapijų bendruomenėmis

baznycianakmenesŠiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai, šviesdami gyventojus pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms klausimais, lankosi bažnyčiose ir parapijų bendruomenėse. Šiemet jie aplankė 8 bažnyčias ir surengė susitikimus su parapijų bendruomenėmis, kuriuose jau dalyvavo per 500 tikinčiųjų.

Lietuvos vyskupų laiškas, kviečiantis į rinkimus

vyskupaivisiBrangūs tautiečiai, broliai ir seserys,

2024 metai yra ypatingi ir Lietuvai, ir visai Europai. Šiemet mūsų Tėvynėje vyks net treji labai svarbūs rinkimai. Gegužės 12 d. rinksime Lietuvos Respublikos prezidentą, o kartu vyks ir referendumas dėl galimybės mūsų tautiečiams išsaugoti Lietuvos pilietybę įgijus kitos, mūsų šaliai draugiškos valstybės pilietybę. Birželio 9 d. rinksime mūsų atstovus į Europos parlamentą, o šių metų spalio 13 d. – į Lietuvos Respublikos Seimą. Rinkimai – tai labai svarbi laisvo ir demokratiniais pagrindais tvarkomo krašto gyvenimo dalis, tad labai svarbus yra ir piliečių aktyvus, sąmoningas bei atsakingas dalyvavimas savo valstybės valdyme. Nuo to priklauso laisvo asmens ir demokratinės visuomenės klestėjimas. Dalyvavimas balsavime ir jo rezultatai lemia viso krašto bendrąjį gėrį, parodo mūsų vienybę ir solidarumą, formuoja tautos ateitį.

Lietuva pasirašys ketinimų protokolą su Vokietijos gynybos pramonės milžine „Rheinmetall“

ketinVyriausybės rūmuose antradienį bus pasirašytas ketinimų protokolas su Vokietijos gynybos pramonės įmone „Rheinmetall“ dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybos.

Ceremonijoje dalyvaus premjerė Ingrida Šimonytė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas ir įmonės „Rheinmetall“ atstovas Maximilianas Frochas, pranešė Vyriausybė.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode