Bendruomenės, asociacijos, draugijos, atstovaujančios ir vienijančios neįgaliuosius: jų svarba, nauda, pasiekimai

projkovo1Lietuvoje veikia įvairios neįgaliuosius vienijančios asociacijos, bendrijos, įstaigos, kurios prisideda prie žmonių, turinčių negalią, gyvenimo kokybės gerinimo. Šių organizacijų veiklų spektras platus – nuo jų informavimo, konsultavimo iki laisvalaikio ir pramogų organizavimo. Apie neįgaliuosius suburiančių organizacijų veiklą, jų naudą kalbėjomės su kelių, mūsų rajone veikiančių asociacijų, bendrijų, įstaigų vadovais.

Neįgaliųjų integracija į darbo rinką Mažeikių rajone: iššūkiai ir galimybės

Nors Lietuvoje bandoma į darbo rinką integruoti žmones turinčius negalią, tačiau problemų vis dar išlieka. Priežasčių tam yra įvairių – tai ir visuomenėje gajūs stereotipai, ir darbdavių baimės, kartais ir pačių neįgaliųjų motyvacijos stoka, ieškant darbo. Pernai Užimtumo tarnyboje registruota daugiau nei 13 tūkst. asmenų su negalia, Mažeikių skyriuje – 291 darbingo amžiaus neįgalus asmuo.

Neįgaliųjų iššūkiai kasdienybėje ir viešajame gyvenime

Kokie sunkumai kyla namuose?

Nors vis aktyviau siekiama mažinti neįgaliųjų socialinę atskirtį, atnaujinti miesto infrastruktūrą taip, kad ji būtų patogi ir naudinga jiems, tačiau negalias turintys žmonės vis dar susiduria su įvairiomis problemomis, ribojančiomis jų dalyvavimą visuomeniniame gyvenime.

Apie iššūkius, kylančius neįgaliesiems kasdienybėje bei viešajame gyvenime, kalbėjomės su Mažeikių rajono neįgaliųjų centro direktore Audrone Šimkuviene, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Mažeikių rajono filialo pirmininku Algimantu Balčiūnu bei Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininke Zofija Valatkiene.

Mažeikių 3-oji vidurinė – Sodų pagrindinė mokykla

Mokykla pradėta statyti 1975 m. sausio mėn., rugsėjo 1 d. pradėjo veikti ir vadinosi Mažeikių 3-oji vidurinė mokykla. Pirmasis direktorius buvo Vytautas Rimiškis. Tuo metu mokykloje dirbo 42 mokytojai, mokėsi 816 mokinių, nebuvo 10-12 klasių. Dabar mokykla turi ir suaugusiųjų klasę.

Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla – pavadinta pulkininko-leitenanto garbei

Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinė mokykla (anksčiau vadinosi Tirkšlių vidurinė mokykla) yra Tirkšliuose (Tirkšlių sen.), Mokyklos g. 8. Mokyklai priklausė Šerkšnėnų pradinio ugdymo skyrius (nuo 2009-09-01). Nuo 2013 m. rugsėjo 1 d. Mažeikių r. savivaldybės Tarybos sprendimu Nr. T1-371 Tirkšlių vidurinė pertvarkyta ir pavadinta Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindine mokykla. Pavadinta Lietuvos kariuomenės pulkininko-leitenanto, lietuvių rezistento, Pietų Lietuvos partizanų vienytojo ir pirmojo vado Juozo Vitkaus-Kazimieraičio vardu.

Mažeikių Gabijos gimnazija: 50 metų vingiuotu keliu...

2-oji vidurinė, „Baltoji paukštė“, o dabar – Gabijos gimnazija savo darbą pradėjo 1970 metais. Mokytojų dienos išvakarėse savo gimtadienį švenčianti mokykla šiais metais skaičiuoja jau 50-metį. Pirmojo direktoriaus Prano Barvydo išpuoselėta ir mylėta mokykla iki šių dienų išlieka tarp geriausių. Jubiliejaus proga metas apžvelgti „Baltosios paukštės“ nueitą kelią.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode