Stomatologijos klinika, kaip išsirinkti geriausias paslaugas dantims?

Odontologijos klinika vieta, kurioje lankėmės kiekvienas. Odontologijos klinikų ir nedidelių kabinetų Lietuvoje yra daug, tačiau daugelio žmonių dantų būklė pavydėtina. Pagrindinė priežastis, kodėl nesikreipiama į odontologą profilaktikai, yra ta, kad tai užtrunka, o išlaidos yra per didelės. Kai nusprendžiate, kad laikas pasirūpinti dantimis, dažnai susirūpinate, į kurią kliniką kreiptis. Juo labiau, kad dantų sveikata pasitiki ne kiekvienas žmogus ir jam sunku išsirinkti odontologą. Nes netinkamo gydymo pasekmės gali sukelti dantų netekimą.

Nuo gruodžio 1 d. keičiasi testavimas mobiliuose punktuose

mobiliuoNuo gruodžio 1 d. keičiantis privalomo darbuotojų testavimo ir Galimybių paso išdavimo tvarkoms, mobiliuose punktuose nebebus atliekami greitieji antigeno testai. Asmenų, kurie greitajam antigeno testui atlikti mobiliuose punktuose yra užsiregistravę po gruodžio 1 d., registracijos bus atšaukiamos.

5-11 metų vaikų vakcinacija nuo COVID-19 ligos prasidės dar šiemet

prasidesEuropos vaistų agentūrai (EVA) rekomendavus skiepyti 5-11 metų vaikus nuo COVID-19 ligos, šios amžiaus grupės vakcinacija kitą mėnesį prasidės ir Lietuvoje. Specialiai šios amžiaus grupės vaikams skirtos mažesnio tūrio „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti gruodžio antroje pusėje.

Nutukimo gydymas

Nutukimas vis greičiau tampa šių dienų rykšte. Ši liga įsigali tada, kai žmogus su maistu gauna kalorijų daugiau, negu jo organizmas geba sudeginti, todėl kūnas pasidengia riebalų sluoksniu. Nutukimas užklumpa žmogų nesirinkdamas nei jo amžiaus, nei lyties, nei rasės. PSO šį negalavimą įvardijo kaip smarkiai plintančią epidemiją ir suteikė jam ligos statusą.

Kaip vyksta kapiliarų šalinimas lazeriu?

Kapiliarai – itin mažos ir plika akimi nepastebimos kraujagyslės. Bet jeigu sutrinka kraujo apytaka, jie padidėja net kelis kartus, todėl pasidaro matomi prie pat odos paviršiaus. Labiausiai būna nemalonu, kai jie išsiplečia ant veido, o oda tose vietose suplonėja. Iš pradžių oda būna linkusi tik dažnai parausti, tačiau vėliau išsivysto veido rožinė, kai ima ryškėti išsiplėtusių kapiliarų tinklas. Tada įsivyrauja uždegiminiai procesai, kurių metu kraujo plazma pro susilpnėjusias kapiliarų sieneles prasiveržia į audinius.

Receptiniai vaistai – tiesiai į namus

Pandemijos sukeltos ekstremalios situacijos metu receptinius vaistus pacientai galėtų užsisakyti paskambinę į vaistinę telefonu, o gautų juos tiesiai į namus. Tokį siūlymą Sveikatos apsaugos ministerijai išsakė šalies vaistinių atstovai, motyvuodami, jog sergantys, judėjimo negalią turintys, besiizoliuojantys asmenys dažnai neturi kitų būdų gauti jiems reikalingus vaistus ir dėl to sutrinka jų gydymosi režimas.

Pakeitus rezidentūros tvarką, regionuose tikimasi sulaukti daugiau jaunų gydytojų

Šiuo metu rengiama nauja gydytojų rezidentūros studijų tvarka, kai jaunieji medikai atsakomybę už savo darbą prisiimtų etapais.

Ministerija viliasi, kad jaunieji medikai, gavę teisę atlikti dalį procedūrų savarankiškai, galės ir norės įsidarbinti regioninėse gydymo įstaigose, kuriose jaučiamas specialistų stygius.„Gydytojai rezidentūros metu gali važiuoti jos atlikti tik į universiteto akredituotas rezidentūros bazes ir tose bazėse iki pakopinių kompetencijų jie yra visiškai traktuojami kaip studentai: juos reikia mokyti, juos reikia vesti už rankos tiek teisine, tiek praktine prasme“, – apie šiuo metu galiojančią rezidentūros studijų tvarką BNS sakė sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Kaip valstybė galėtų padėti krizinio nėštumo situacijoje?

Apie 15 proc. nėštumų nesibaigia gimdymu. Tai teorinis skaičius, nes Lietuvos statistikos duomenimis 2020 m. gimdė 24 396 moterys, o 5 570 nėštumų nutrūko dėl įvairių priežasčių. Vadinasi, 2020 m. nutrūko beveik kas penktas nėštumas – apie 18,98 proc. Beveik pusė iš 5 570 nutrūkusių nėštumų buvo nutraukti moters noru.

Izoliacija po kontakto su sergančiuoju COVID-19 bus privaloma ir pasiskiepijusiems

privNors pasiskiepijus gerokai sumažėja rizika užsikrėsti COVID-19, tačiau praėjus daugiau nei 4 mėnesiams nuo pasiskiepijimo, tikimybė užsikrėsti gali išaugti. Siekiant mažinti užsikrėtimų skaičių nuo lapkričio 17 d. izoliacija bus privaloma ir pasiskiepijusiems žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Izoliuotis reikės tol, kol bus gautas neigiamas PGR tyrimo atsakymas.

Alergija maisto produktams, vabzdžiams ar geriamiems vaistams nėra kontraindikacija skiepijimui nuo COVID-19 ligos

alergijaIšsitirti dėl galimos alergijos prieš vakcinaciją nuo COVID-19 ligos turėtų gyventojai, kuriems anksčiau pasireiškė staigi alerginė reakcija po kitų vakcinų arba po pirmos COVID-19 vakcinos dozės. Turintys alergiją tam tikriems maisto produktams, vabzdžiams arba geriamiems vaistams gali būti skiepijami COVID-19 vakcinomis be alergologinio ištyrimo, nes šių vakcinų sudėtyje nėra įprastas alergijas sukeliančių medžiagų. Tokias rekomendacijas pateikė Lietuvos alergologų ir klinikinių imunologų draugija.

Geriami vaistai nuo COVID-19 žymi naujo etapo pradžią kovoje su pandemija

Ar paprastos tabletės gali padėti išgyti nuo COVID-19?

JAV farmacijos milžinės „Merck“ ir „Pfizer“ paskelbė optimistiškai nuteikiančius geriamųjų vaistų tyrumų rezultatus, be to, vilčių teikia ir vieno depresijai gydyti skirto preparato naudojimas. Šie mokslo pasiekimai greičiausiai žymi naujo etapo pradžią kovoje su pandemija.

„Atviri gyvenimui“ – jaunimo lytinės sveikatos raštingumo problemoms spręsti

Lytinė sveikata tebėra tema, apie kurią kalbama „puse lūpų“, nors jau kuris laikas visuotinai pripažįstama, kad tai yra kokybiškam gyvenimui itin svarbus veiksnys.

Pasaulinės sveikatos organizacijos teigimu, „lytinė sveikata yra labai svarbi bendrai asmenų, porų ir šeimų sveikatai ir gerovei, taip pat socialiniam ir ekonominiam bendruomenių ir šalių vystymuisi. Teigiamai vertinant lytinę sveikatą, reikia pozityvaus ir pagarbaus požiūrio į lytiškumą ir lytinius santykius.“ Ši PSO nuostata, jog vertinant lytinę sveikatą būtinas pagarbus požiūris į lytiškumą, tapo kertiniu projekto „Atviri gyvenimui“ principu.

Gydytojos įspėja sergančius astma: jei nors 1 iš šių 5 teiginių jums tinka, kreipkitės į gydytoją

Nors astma yra lėtinė liga, tai visai nereiškia, kad gyvenimą ji turi apkartinti. Su astmos paūmėjimais ir nuolatiniu simptomų malšinimu susitaikę pacientai nebeįsivaizduoja kitokio gyvenimo, tačiau gydytojai vienareikšmiškai teigia – astma neturi gąsdinti ar trukdyti, ją galima pažaboti. Atsakykite sau į 5 klausimus ir sužinokite, ar jums reikalinga gydytojo pulmonologo konsultacija gydymui peržiūrėti.

Simptomus turinčių asmenų testavimas būtinas COVID-19 pandemijai suvaldyti

suvaldytiŠiuo metu mobiliuose testavimo punktuose Lietuvoje didžiausią teigiamų tyrimų dalį – net 47,4 proc. – sudaro simptomus turintys asmenys. Kita grupė, kurioje nustatoma didelė dalis teigiamų atvejų (35 proc.), yra sąlytį su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, turėję gyventojai. Tai rodo, kad testavimo prieinamumo didinimas būtent simptominiams asmenims, taip pat asmenims, kuriems nustatytas teigiamas savikontrolės testas, ir didelės rizikos sąlytį turėjusiesiems asmenims yra ypač svarbus – šių grupių testavimui Lietuvoje yra ir turi būti skiriamas didžiausias prioritetas. 

Kaip pagerinti miego kokybę?

Geras nakties miegas yra toks pat svarbus kaip ir reguliari mankšta bei sveika mityba. Deja pastaruosius kelis dešimtmečius miego kokybė ir jo kiekis sumažėjo. Daugelis žmonių nuolat kenčia nuo miego trūkumo. Jo kokybę veikia iš ties daug veiksnių: amžius, metų laikų kaita, individualūs kūno duomenys bei daugelis kitų išorinių bei vidinių stimuliatorių. Šiandien dalinuosi:

Pasikeitė narkotinių vaistų išrašymo tvarka

narSiekiant pagerinti narkotinių vaistų prieinamumą pacientams, sudaryti sąlygas gydytojams efektyviau valdyti pacientų skausmą skiriant narkotinius vaistus bei suvienodinti narkotinių vaistų, skirtų gydyti hiperkineziniams sutrikimams, išrašymą vaikams ir suaugusiesiems, patikslintos Receptų rašymo taisyklės.

Išpilamų vakcinų daugėja, tai siejama su skiepijimo tempais, įstaigų plėtra – SAM

daugejaPastaraisiais mėnesiais išpilamų vakcinų nuo koronaviruso kiekiai auga, tai siejama su mažėjančiomis skiepijimo apimtimis, vakcinaciją vykdančių įstaigų plėtra, nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Pasak ministerijos Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus patarėjo Luko Galkaus, rugpjūtį išpilta 4 tūkst., rugsėjį – 4,4 tūkst., o spalį – jau 5,6 tūkst. vakcinos dozių.

Vienintelis efektyvus kataraktos gydymas – operacija

katarRegėjimas – vienas svarbiausių žmogaus jutimų, suteikiantis apie 95 proc. informacijos apie mus supančią aplinką. Tačiau yra tokių ligų, dėl kurių regėjimo dovaną galima prarasti. Viena iš jų – katarakta. Kas tai per liga, kada reiktų susirūpinti ir kaip gydyti kataraktą?

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode