Marcinkevičius
Išlydint Mokytoją...

jonusaiteMokytoja – keliautoja – literatė. Šiais žodžiais galima apibūdinti Justiną Jonušaitę. Ji gimė 1941 m. Telšių rajone, Rainių kaime. Baigusi Telšių vidurinę studijavo Vilniaus valstybiniame universitete, kur įgijo chemijos ir biologijos dėstytojos specialybę. Dirbo Vilniaus, Tauragės, Telšių rajono mokyklose, nuo 1976 persikėlė į Mažeikius. Virš 40 metų skyrė jaunimo mokymui ir ugdymui Mažeikiuose, Židikų, Tirkšlių, Užlieknės mokymo įstaigose.

Justina Jonušaitė išleido 10 knygų, į kurias sudėjo eilėraščius, apsakymus, mįsles, galvosūkius, patarimus. Autorė taip pat publikavo savo, kaip gamtos mokslų specialistės įžvalgas apie mūsų krašto augalus, jų įtaką žmogui.

Išleistas leidinys: PO PRIEŠTARAVIMŲ ŽENKLU – 2007,

Išleistos knygos:

GYVENIMO LABIRINTUOSE – 2014, LAIKO POTĖPIAI – 2018,

KIEK PINTINĖJE GRYBŲ – 2020, SAVA KALVA – 2020,

AUKSAAKĖ IR KITI SKRAJŪNAI – 2021, ŠAKOTI RAGAI – 2022,

TARP GĖLIŲ IR MEDŽIŲ – 2023, GAMTOS DOVANOS – 2023,

MAISTAS KAIP VAISTAS – 2023, KLAJŪNĖ ŠIRDIS – 2023

Dalis autorės kūrybos sudėta į Mažeikių krašto literatų kūrybos rinktines. Ji mėgo eiliuoti, kurti ekslibrius, fotografuoti įvairius pastebėjimus. Sakydavo: „Mano draugai – knygos ir vaikai, o laisvalaikiu rašau mažiems ir dideliems...“ Justina turėjo dar vieną pomėgį keliauti. Pabuvojo daugelyje Europos, Afrikos šalių. Grįžusi iš kelionių pasidalindavo įspūdžiais, rengdavo seminarus apie augalus, jų savybes, įtaką žmonėms.

Paskutiniais gyvenimo metais gyveno Barstyčių senelių namuose. Pagal galimybes lankydavosi Mažeikių viešosios bibliotekos renginiuose, bendraudavo su buvusiais mokiniais. Prasmingi Justinos Jonušaitės gyvenimo metai. Ji nemažai prisidėjo prie mažeikiečių jaunesnio ir mokyklinio amžiaus vaikų ugdymo, skiepydama į jaunas širdis meilę gamtai, tėviškės grožiui, tėvynei. Daugelio mažeikiečių širdyse ilgai išliks prisiminimai apie mokytoją, kurioje gyveno jautraus žmogaus kūrybinga širdis.

Janina BUTNORIENĖ

Mažeikių krašto literatų sambūrio AURA pirmininkė

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode