12proc
Policija pradėjo administracines teisenas dėl perėjos nudažymo tiek spalvotai, tiek juodai

juodaiSostinės policija antradienį pranešė pradėjusi administracines teisenas tiek dėl perėjos nuspalvinimo LGBT bendruomenės spalvomis, tiek dėl vėlesnio jų uždažymo juodai.

Pirmadienį socialiniuose tinkluose pasidalinta vaizdu, kaip keturi žmonės juodais dažais uždažo vaivorykštės spalvų pėsčiųjų perėją, esančią Vilniuje, Pylimo gavėje. 

Vilniaus apskrities policija nurodė dėl šio įvykio gavusi pranešimą.

Antradienį Viešosios tvarkos valdyba pradėjo dvi administracines teisenas dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.

Kaip BNS sakė Vilniaus apskrities policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas, viena teisena pradėta dėl perėjos nuspalvinimo įvairiaspalviais dažais prieš maždaug savaitę, o antroji – dėl pirmadienio įvykio, kai ši perėja buvo nudažyta juodai.

„Mes nekalbame apie kažko kažkam uždažymus – ne uždažymai vienų ant kitų, o ir kitu atveju – važiuojamosios dalies išdažymas, tik vienu atveju įvairiaspalviais dažais, kitu atveju – juodais dažais“, – sakė jis.

Ši perėja LGBT bendruomenę palaikančiomis spalvomis nuspalvinta 2018 metais, Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją išvakarėse.

Pasak D. Daukanto, perėja tuomet buvo išdažyta renginio metu, todėl taip pat bus aiškinamasi, kokiomis sąlygomis ir kokiam laikui buvo išduotas leidimas tai padaryti.

„Dabar renkama medžiaga, atliekamas tyrimas ir aiškinsimės, ar galėjo kažkas išduoti leidimą, ar negalėjo, ar apskritai kompetencija yra kažkam tokį leidimą išduoti“, – kalbėjo policijos atstovas.

Policija pabrėžia besiaiškinanti visas įvykio aplinkybes, o procesinį sprendimą priimsianti tik įvertinus visą surinktą medžiagą.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode