Marcinkevičius
Dauguma prekybos tinklų mažina arba svarsto atsisakyti „Vičiūnų“ gaminių

gaminiuPaaiškėjus, kad „Vičiūnų grupės“ įmonė į Kaliningrado srityje veikiančią grupės gamyklą galėjo gabenti sankcionuotas prekes ir teisėsaugai dėl to atliekant tyrimą, dauguma didžiųjų prekybos tinklų sako jau mažinantys ar svarstantys nutraukti prekybą „Vičiūnų“ produkcija. 

Prekybos tinklai „Rimi“ ir „Lidl“ teigia jau pradėję mažinti bendradarbiavimo su „Vičiūnais“ apimtis. „Iki“ ir „Maxima“ svarstys nutraukti sutartis su „Vičiūnais“, jei paaiškėtų, kad grupė sąmoningai pažeidė tarptautines sankcijas. Tuo metu „Norfos“ savininkas tikina darysiąs taip, kaip norės pirkėjai.

„Rimi“ ir „Lidl“ teigė jau mažinančios bendradarbiavimą su „Vičiūnais“ – grupė iki šiol gamino tik šių prekybos tinklų prekės ženklų produkciją, tačiau ir jos atsisakoma. 

„Iki šiol jūsų minėtos įmonės („Vičiūnai“ – BNS) Lietuvoje gamino nedidelę dalį „Rimi“ privačios linijos produkcijos pagal anksčiau priimtus įsipareigojimus. Tačiau šių metų pradžioje nusprendėme nutraukti bendradarbiavimą ir jau šių metų vasarą parduotuvių lentynose atsiras kitų tiekėjų pagaminti „Rimi“ privačios etiketės perdirbtos žuvies bei krabų lazdelių iš surimio produktai“, – komentare BNS teigė „Rimi“.

Tuo metu „Lidl“ tinklas teigia esantis vienintelis iš didžiųjų šalies prekybos tinklų, neprekiaujantis jokiais „Viči“ ženklo gaminiais, mažėja ir „Vičiūnų grupės“ šiam tinklui gaminamų privataus ženklo produktų.

„Ant šių produktų pakuočių matomose vietose visuomet buvo žymėjimas, jog produktus gamina „Vičiūnų“ įmonių grupei priklausančios bendrovės“, – komentare BNS teigė „Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė. 

„Iki“ atstovai sako, jog tinklas reaguos, kai prokuratūra bei Muitinės departamentas pateiks tyrimo dėl galimai neteisėtų „Vičiūnų“ grupės veiksmų išvadas.

„Jei bus oficialiai patvirtinta, kad „Vičiūnai“ sąmoningai pažeidė tarptautines sankcijas, tuomet spręsime dėl galimybės su „Vičiūnais“ sutartį nutraukti“, – komentare BNS teigė „Iki“.

„Atsakingoms institucijoms galutinai patvirtinus faktą, kad „Vičiūnai“ sąmoningai pažeidė tarptautines sankcijas, svarstysime dėl sutarties su „Vičiūnais“ nutraukimo“, – komentare BNS teigė „Maximos“ Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Tuo metu „Norfos“ savininkas Dainius Dundulis sako, jog tinklas elgsis atsižvelgęs į pirkėjų elgseną.  

„Atvirai pasakius, pats geriausias dalykas yra tai, kad mes visuomenei neprimetame tos nuomonės. Ir jeigu visuomenės nuomonė bus tokia, kad reikia neprekiauti, mes ir neprekiausime, (...) o jei bus tokia, kad reikia prekiauti, tai mes prekiausime. Visuomenės nuomonė parodoma pagal tai, ar šitie produktai yra perkami, ar neperkami“, – BNS sakė „Norfos“ savininkas D. Dundulis.  

Lietuvos prekybos įmonių aljanso „Aibė“, jungiančio daugiau nei 200 įmonių, Komercijos departamento direktorė Žydrė Baskutytė teigė, jog šios įmonės yra savarankiškos ir pačios sprendžia, kokias prekes iš ko pirkti.

Tačiau ji pabrėžė, jog „Aibės“ tinkle „Viči“ ženklo populiarumas ir pardavimai yra sumažėję. 

„Dėka pirkėjų sąmoningumo šio prekės ženklo populiarumas ir pardavimai yra ženkliai sumažėję, nesiekia nė 0,5 proc. nuo visų tiekėjų patiektų prekių į „Aibės“ tinklą. (...) Šiame sąraše (sankcionuojamų tiekėjų – BNS) „Vičiūnų“ įmonės nėra, todėl bendradarbiavimo sutartis su tiekėju yra galiojanti“, – komentare BNS teigė Ž. Baskutytė.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė pridūrė, jog per dvejus pastaruosius metus „Viči“ produkcijos „Maximos“ tinkle mažėjo beveik 40 proc.

„Viči“ produkcijos pardavimai prasidėjus karui Ukrainoje pradėjo smukti žemyn. Traukėsi ir pernai. Per dvejus metus „Viči“ gaminių pirkėjai įsigijo kone perpus mažiau – parduotas kiekis smuko beveik 40 proc. Tiesa, sumažėjo ir „Viči“ produkcijos asortimentas – dalį jo keitė kitų tiekėjų gaminiai. Šiemet taip pat stebime krentančius „Vičiūnų“ produkcijos pardavimus“, – teigė ji.

Boikotuoti Rusijoje vis dar veikiančios „Vičiūnų grupės“ produkciją dalis aktyvistų žmones ragina jau nuo 2022 metų vasario, kai Rusija pradėjo plataus masto karą Ukrainoje.  

Praėjusią savaitę teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą įtariant, kad Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdomos „Vičiūnų grupės“ bendrovė „Plungės kooperatinė prekyba“ gabeno sankcionuotą produkciją į Rusijos Kaliningrado sritį, kur veikia grupės valdoma krabų lazdelių gamybos įmonė „Viciunai-Rus“.

Trečiadienį LRT paskelbta „Baltijos tyrimų“ apklausa parodė, kad keturi iš dešimties šalies gyventojų (41 proc.) pirktų Lietuvoje parduodamą iki šiol Rusijoje veikiančių įmonių produkciją, tačiau panaši dalis (45 proc.) teigia, kad jos neįsigytų.

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode