Marcinkevičius
Seimas nepritarė siūlymui griežtinti kredito unijų veiklą

kreditounijaSeimas sekmadienį nepritarė siūlymui nuo 2025 metų sugriežtinti kredito unijų veiklą.

Po pateikimo už tokias pataisas balsavo 14 Seimo narių, prieš buvo 13 parlamentarų ir susilaikė 27 Seimo nariai. Kitu balsavimu projektas atmestas.

Pataisas parengęs Ekonomikos komiteto narys konservatorius Andrius Kupčinskas teigė, kad jomis norėta pagerinti valdyseną šiose įstaigose, išskaidrinti vadovų rinkimų procesus. 

Pataisomis taip pat siūlyta leisti asocijuotais kredito unijų nariais tapti fiziniams, o ne tik juridiniams asmenims, kaip yra dabar, kad į kredito unijų valdymą įsitrauktų žmonės, kurie suinteresuoti kredito unijų valdymu.

Siūlyta nepalikti statistinių narių, kurių buvimas kredito unijų sąrašuose koreguoja kvorumo surinkimą visuotiniuose susirinkimuose. Tokie gyventojai būtų įgiję galimybę naudotis kredito unijų paslaugomis, tačiau neįsitrauktų į kredito unijos valdymą. Taip kredito unijos būtų galėję augti nepriklausomai nuo sektoriaus savitumo. 

Pataisomis taip pat siūlyta įgaliojimų skaičių susieti su kredito unijos narių skaičiumi. 

Taip pat siūlyta apriboti valdybos narių ir pirmininko kadencijas – iki dviejų iš eilės.

A. Kupčinskas teigė, kad dėl kredito unijų geografinio savitumo, įsišaknijimo bendruomenėse ir kitų neformalių ryšių, valdybų pirmininkai ir valdybų nariai dažnai savo pareigas eina itin ilgą laikotarpį, todėl įtvirtinama didelė įtaka priimant sprendimus. Manoma, kad dėl kadencijų ribojimo būtų daugiau skaidrumo valdyme.  

Šios pataisos buvo parengtos po pernai vasaros pabaigoje Seime vykusios konferencijos apie kredito unijų paslaugas ir jų plėtrą.  

BNS nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode