Marcinkevičius
S. Krėpšta: gali būti iniciatyvų, kaip geriau apsaugoti pensijų fondų lėšas

apsaugotiĮ investicijų bendrovės „BaltCap“ fondus investavusiems Lietuvos pensijų fondams praradus daugiau nei 3 mln. eurų, Lietuvos banko (LB) valdybos narys Simonas Krėpšta sako, kad gali atsirasti naujų iniciatyvų, kaip geriau apsaugoti žmonių pinigus pensijų fonduose.  

„Jeigu turėsime sprendimus, artimiausiomis savaitėmis pasiūlysime, jeigu reikėtų pokyčių pensijų (kaupimo – BNS) reguliavime“, – Seimo Antikorupcijos komisijoje trečiadienį teigė S. Krėpšta. 

Tačiau jis pabrėžė, kad šalies pensijų fondų dalyviai nepatyrė nuostolių dėl „BaltCap“ buvusio partnerio Šarūno Stepukonio iššvaistytų 40 mln. eurų infrastruktūros fondo įmonių lėšų. 

„Apsaugos mechanizmai suveikė ir realių nuostolių kaupėjai kol kas nėra patyrę dėl gyvenimo ciklų ir kitų apsaugų“, – tvirtino jis.

Skaičiuojama, kad Lietuvos pensijų fondų valdymo bendrovės galėjo prarasti apie 3 mln. eurų investicijų. 

LB duomenimis, pensijų fondų investicijų į „BaltCap“ fondą grynųjų aktyvų vertė 2023 metų gruodžio 29 dieną, palyginti su lapkričio 30 diena, buvo pakoreguota vidutiniškai apie 0,09 proc., arba 3,16 mln. eurų.

Lietuvoje į „BaltCap" infrastruktūros fondą yra investavę „Swedbank“ ir SEB valdomi pensijų fondai: „SEB investicijų valdymo“ investicijų vertė siekia 5,4 mln. eurų, arba 0,3 proc. valdomo antros pakopos pensijų fondų turto, „Swedbank investicijų valdymo“ – 0,1–0,5 proc. viso pensijų fondų turto.

Estijos „Swedbank“, SEB  ir LHV pensijų fondai skaičiuoja, kad neteko kelių milijonų eurų.

Investicinių ir pensinių fondų asociacijos valdybos narys Paulius Kabelis yra sakęs, kad vyksta derybos dėl nuostolių kompensavimo tvarkos Lietuvos pensijų fondams, investavusiems į „BaltCap“ infrastruktūros fondą. Anot jo, kalbama ne tik apie 3 mln. eurų, bet apie visą žalą.  

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode