Darom/juosta
Kokie kriterijai svarbūs renkantis vairavimo mokyklą?

Vairavimo mokykla teikia labai svarbią paslaugą. Mūsų patirtis su šia įstaiga būna pakankamai ribota laiko atžvilgiu, nes eismo taisyklių peripetijų mokymasis bei mokymasis vairuoti yra trumpas ir intensyvus procesas. Bet būtent tas intensyvumas garantuoja didelę emocinę įkrovą tų kelių mėnesių vairavimo kursų fone. Tokiame kontekste net maži dalykai pradeda turėti didesnę įtaką ir didesnį emocinį krūvį. Ne toks lepteltas vairavimo instruktoriaus žodis sėdint prie vairo yra visai kas kita, nei toks pat žodis pasakytas kitame kontekste.

Visa tai reiškia, kad kuo geresnėje vairavimo mokykloje jums teks lankyti kursus ir mokytis vairuoti, tuo lengviau ir sėkmingiau pavyks pasiekti savo tikslų. Bet ne visi žino kas yra „gera vairavimo mokykla“. Ar tai mokykla, kurioje galima mokytis vairuoti su naujais ir brangesniais automobiliais? O gal mokykla, kurioje vairavimo kursai kainuoja brangiau? Vertinimo kriterijų yra daug, o pasiremdami automotoket.lt puslapyje išskiriama informacija apie Lietuvoje veikiančias geriausias vairavimo mokyklas, išskirsime svarbiausius vertinimu kriterijus renkantis vairavimo mokyklą ir kursus joje.

Instruktoriai

Pats svarbiausias, bet sunkiausiai įvertinamas kriterijus yra vairavimo instruktoriai. Būtent su jais vairavimo mokykloje patirtis būna artimiausia ir intensyviausia. Sėkmė egzamine ir vairavimo pamokose beveik išimtinai priklauso nuo instruktoriaus gebėjimo perteikti informaciją (atmetus, žinoma, pačio vairuotojo pastangas ir įdirbį). Ūmus ir su mokiniais ramiai negebantis bendrauti instruktorius gali labai neigiamai paveikti mokinio patirtį vairavimo mokykloje, o tuo pačiu ir gebėjimą priimti gaunamas pamokas ir informaciją.

Įvertinti vairavimo instruktorius gali būti sudėtinga, nes tai yra kažkas, ką sunku įvertinti skaičiais. Bet pasinaudoje vairavimo mokyklų, kursų, instruktorių ir kitų kriterijų vertinimo ir atsiliepimų puslapiais, galite susidaryti pakankamai gerą vaizdą apie realią situaciją vairavimo mokykloje.

Automobiliai

Svarbus kriterijus yra ir mokomųjų automobilių būklė. Kuo automobilis naujesnis, tuo lengviau bus jį vairuoti ir, tikėtina, lengviau išmokti pamokas. Tai ypač aktualu tiems, kurie neturi jokios patirties šioje srityje ir, galbūt, neturi tam didelio talento. Todėl kuo lengvesnės pirmosios pamokos, tuo greičiau galėsite tobulėti.

Kaip automobiliui iš vietos yra sunku judėti aukštesne pavara ir privalu pradėti nuo žemiausios, taip ir daugumai mokinių yra svarbu pradėti nuo lengvų pamokų ir pereiti prie sunkesnių. Gera, kokybiška ir naujesnį mokomoji transporto priemonė gali prie to labai smarkiai prisidėti.

Patirtis

Renkantis vairavimo mokyklą svarbu atsižvelgti ir į tai, kiek laiko mokymo įstaiga vykdo savo veiklą. Kaip taisyklė, kuo ilgiau įmonė vykdo veiklą, tuo sėkmingesnė ir geresnė ji yra. Išsilaikymas rinkoje nepaisant visos konkurencijos yra geras kriterijus pagal kurį galima spręsti apie vairavimo mokyklos gerumą ir jos teikiamų paslaugų kokybę.

Tai taip pat garantuos, kad išvengsite nesklandumų, kurie gali atsirasti iš nepatyrimo ar prasto darbo organizavimo, nes tai yra problemos su kuriomis vargu ar susiduria rinkoje įsitvirtinusi ir daug metų veiklą vykdanti mokymo įstaiga.

21-286

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode