12proc
Parengtos rekomendacijos dėl vairavimo egzaminų ir mokymų organizavimo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Susisiekimo ministerija parengė rekomendacijas, kaip organizuoti transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei teorinius ir praktinius mokymus.

Tokį sprendimą pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Sprendimas įsigalioja 2020 m. gegužės 11 d.

Sprendimu nurodyta įpareigoti visų transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo egzaminus bei teorines ir praktines paslaugas teikiančias įmones, įstaigas ir asmenis riboti paslaugų vartotojų srautus.

Taip pat įpareigojama užtikrinti, kad vietose, kuriose susidaro vairuotojų eilė, būtų pažymėti atstumai tarp eilėje stovinčių vairuotojų ir būtų užtikrintas šio reikalavimo laikymasis. Rekomenduojama užtikrinti, kad laukdami eilėse vairuotojai laikytųsi saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito.

Vykdant transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų teorinius mokymus, nurodoma prioritetą teikti nuotolinių mokymų organizavimo būdui. Vykdant mokymus paslaugų teikimo vietoje, turi būti užtikrinta, kad vienoje patalpoje mokymai būtų organizuojami ne didesnei kaip 10 asmenų grupei ir kiekvienam vartotojui tektų ne mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų plotas. Jeigu nėra galimybės užtikrinti 10 kvadratinių metrų ploto vienam vartotojui, turi būti užtikrinta, kad tarp jų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.

Sprendimu taip pat nurodoma užtikrinti, kad į paslaugos teikimo vietą būtų įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys vairuotojai  ir būtų užtikrinta, kad jos būtų dėvimos visos paslaugos teikimo metu.

Vykdant transporto priemonių valdymo įgūdžių ir gebėjimų praktinius mokymus ir vertinimo egzaminus, kai vairuotojas ir paslaugos teikėjo darbuotojas sėdi vienos transporto priemonės salone, turi būti užtikrinta, kad prieš praktinius mokymus ar egzaminą vairuotojas užsidėtų naują paslaugos teikėjo išduotą apsauginę kaukę. Jeigu pažeidžiami šie reikalavimai, turi būti nutrauktas paslaugos teikimas.

Paslaugų teikėjai taip pat yra įpareigojami matuoti visų vairuotojų kūno temperatūrą prie įėjimo į paslaugos teikimo vietą ir neaptarnauti asmenų, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Paslaugas teikiančios įmonės ir įstaigos turi užtikrinti, kad dirbtų tik darbuotojai, neturintys viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kt. susirgimų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir darbuotojų sveikata būtų nuolat stebima.

Darbuotojai turi būti informuoti, kad turint ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų susirgimų požymių, jie turėtų nedirbti.

Darbdaviai įpareigojami užtikrinti darbuotojų kūno temperatūros matavimą atvykus į darbo vietą. Darbuotojus, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), būtina nedelsiant nušalinti nuo darbo.

Darbdaviai turi drausti dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu ir rekomenduoti nedirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei.

Taip pat privalu užtikrinti, kad darbuotojai, organizuodami transporto priemonių valdymo egzaminus bei teorinius ir praktinius mokymus, dėvėtų asmens apsaugos priemones.

Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti čia.

Susisiekimo ministerijos informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode