Darom/juosta
Socialinė iniciatyva skatins atsakingą vaistų pasirinkimą

Susirūpinus dėl nepakankamo visuomenės informuotumo apie vaistus ir jų kainas, apie teisėtas vaistų pardavimo vietas bei racionalų vaistų vartojimą, vaistinės kartu su asociacijomispradeda viešumo kampaniją „Rinkis vaistusatsakingai“.

 

Jau šią savaitę šalies vaistines pasieks informaciniai bukletai, kokios yra gyventojų teisės vaistinėje. Kampanija siekiama supažindinti visuomenę su tuo, kokią informaciją gali gauti kiekvienas į vaistinę atėjęsgyventojas, patikinti, kad gyventojas gali rinktis vaistus pats, prieš tai gavęs visą reikalingą informaciją apie vaistąir jo kainą, taip pat, kad kokybiški vaistai parduodami tik vaistinėse. Visi kampanijos dalyviai tiki, jog šis sprendimas padės gyventojams pasirinkti sau tinkamiausius vaistus.

Sveikatos apsaugos ministerijos viceministro Valentino Gavrilovo teigimu, ši ministerijos palaikoma iniciatyva sustiprins geranorišką bendradarbiavimą ir informacijos mainus tarp gydytojų, pacientų ir vaistininkų.

„Vaistų įsigijimas nelegaliose prekybos vietose, neteisingas vaistų vartojimas yra žalingas žmonių sveikatai, onežinojimas apie skirtingas vaistų kainas neleidžia pasirinkti tinkamo vaisto atsižvelgiant į finansines galimybes. Vaistinės šia iniciatyva geranoriškai imasi papildomai primintigyventojams, ką jie turėtų žinoti, kad atsakingai pasirinktų vaistą. Tikimės, kad ši kampanija sustiprins gyventojų ir specialistų bendradarbiavimą“, – teigia V. Gavrilovas.

 

Vaistines pasieksiantys lankstinukai yra pirmoji informacinės kampanijos „Rinkis vaistus atsakingai“ dalis.

Socialine ir edukacine iniciatyva siekiama, kad vaistinėse netrūktų informacijos apie gyventojo teises bei ji būtų lengvai pasiekiama. Kampanijos metu bus dalinami švietėjiški lankstinukai ir vaistinėse esančiuose monitorių ekranuose bus rodoma išsami informacija apie šią iniciatyvą. Gyventojas bet kada apie kampaniją galės pasikonsultuoti ir su vaistininkais.

 

Lietuvos vaistinių asociacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode