Darom/juosta
20 priežasčių, kodėl rytais reikia gerti vandenį su citrina

Aš visuomet buvau ta keistuolė, kuri atsikelia ryte ir pirmas dalykas, ką padaro, tai išgeria vandens stiklinę, kurioje yra išspaustos visos citrinos sultys. Aplinkiniai man sakydavo, kad tai nesąmonė, tačiau štai jums ir keletas priežasčių, kodėl visgi verta būti ta keistuole. © Shutterstock nuotr. Namų gamybos limonadas – vanduo su citrina yra ne tik labai skanus, numalšinantis troškulį geriau nei bet kuris kitas gėrimas, bet ir gerai atgaivinantis karštą vasaros dieną. Be visų šių savybių, vanduo su citrina labai naudingas mūsų organizmui: praturtina mūsų kūną įvairiais vitaminais ir mineralai bei elementais, kurių mums gyvybiškai reikia.

Kuomet mes pabundame – mūsų organizmas miega, o kūno ląstelės po nakties – dehidratuotos (net kai miegame, mūsų organizmas naudoja energiją bei vandenį įvairiems gyvybiniams procesams palaikyti). Jį reikia pažadinti. Tam puikiai gali pagelbėti vanduo su citrina, kurio pagalba, mūsų ląstelės vėl tampa kupinos vandens, pažadinamas virškinimo traktas, sureguliuojamas kepenų darbas ir pradedami šalinti per naktį susikaupę toksinai nei šlakai.

Vandeniui su citrina galite naudoti filtruotą, šaltinio ar bet kokį kitą vandenį. Tereikia išspausti pusę ar visą citriną į pusę puodelio šilto vandens (ne per karšto ir ne per šalto). Tokį namų gamybos šviežią limonadą reikia gerti iš pačio ryto dar ant tuščio skrandžio. Geriausia tai daryti likus maždaug valandai iki pusryčių, norint pasiekti geriausio rezultato.20 priežasčių, kodėl reiktų pradėti rytą su vandeniu ir citrina:Praturtina mūsų organizmą elektrolitais, tokiais kaip: kaliu, kalciu ir magniu.Mažina raumenų ir sąnarių skausmus.Padeda sureguliuoti virškinimo sistemą, nes citrina turi citrinos rūgšties. Ši rūgštis veikia kartu su kitais fermentais ir padeda švelniai stimuliuoti virškinimo sistemos sekreciją.Dėl vandenio su citrina poveikio, mūsų kepenys gamina daugiau fermentų nei dėl bet kurio kito maisto.Valo mūsų kepenis nuo toksinų.Padeda kovoti su įvairiomis infekcijomis kvėpavimo takuose, gerklėje ir anginoje.Reguliuoja žarnyno peristaltiką.Vanduo su citrina yra kupinas antioksidantų, tai apsaugo mūsų organizmą nuo radikalų ir stiprina imuninę sistemą.Padeda reguliuoti nervų sistemą. Todėl tai gali būti labai geras„vaistas” sergantiems depresija ar patiriantiems nevaldomus panikos priepuolius.Valo kraują bei kraujagysles.Gali sumažinti kraujo spaudimą. Geriant vandenį su citrina kiekvieną dieną – kraujo spaudimą galima sumažinti net iki 10%.Vanduo su citrina šarmina organizmą. Todėl išgėrus tokio vandens net ir prieš pat valgį, tai gali padėti išlaikyti mūsų kūno pH. Kuo didesnis pH, tuo labiau mūsų organizmas atsparus įvairioms ligoms.Vitaminas C esantis citrinose padeda atsinaujinti odos ląstelėms, todėl tai labai naudinga mūsų odai.Šalina šlapimo rūgštį, kuri sukelia sąnarių skausmus.Kadangi vitaminas C padeda kovoti su įvairiomis ligomis, tai labai naudinga nėščioms moterims. Be to, vitaminas C padeda formuotis kūdikiui.Arbatinis šaukštelis citrinos sulčių vienoje stiklinėje vandens gali sumažinti rėmenį.Valo tulžį, inkstus nuo akmenų bei kalcio nuosėdas organizme.Citrinos rūgštis mažina apetitą, todėl tiems, kuriems ateina saldumynų nevaldomo noro priepuoliai – tai labai geras „vaistas”Vanduo su citrina gali sumažinti dantų skausmus.Manoma, kad tai gali būti prevencinis vaistas prieš vėžio ląsteles. Daugelis studijų parodė, kad vėžio ląstelės negali gyvuoti šarminėje aplinkoje.Taigi, tiems, kas dar negėrėte vandens su citrina, bet norite geresnių rezultatų savo sveikatos atžvilgiu – gerkite šį limonadą į sveikatą ir jausitės nepalyginamai geriau.

sveikuoliai.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode