Darom/juosta
L. Ašoklienė: tik laiko klausimas, kada omikron atmaina pasieks Lietuvą

kadaSusirūpinimą kelianti omikron atmaina Lietuvoje gali būti nustatyta artimiausiu metu, sako vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė.

ÑKol kas ji Lietuvoje nėra nustatyta, bet turbūt tai yra tik laiko klausimas, kada mes ją turėsime. Daugelyje Europos Sąjungos šalių, įskaitant ir mūsų kaimynines šalis Estiją, Latviją, turime patvirtintus atvejus. Įvežimo riziką į Lietuvą yra išties labai didelė“, – BNS antradienį sakė L. Ašoklienė.

ÑNiekas nenustebtų, jei omikron atmaina būtų nustatyta ir artimiausiomis dienomis, tačiau taip pat niekas nenustebtų, jei ji būtų patvirtinta ir po savaitės“, – pridūrė ji.

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad nustačius ar įtariant susirūpinimą keliančios omikron atmainos atvejį, izoliuotis turėtų visi kontaktai, nepriklausomai nuo jų rizikingumo ar pasiskiepijimo.

Vis dėlto vyriausioji epidemiologė sako, kad dėl šios atmainos įvesti daugiau papildomų ribojimų kol kas neplanuojama.

ÑTurime savaitę ar dvi palaukti išsamesnių duomenų. Tada bus aiškesnė informacija ir apie užkrečiamumą, ir apie poveikį ligos sunkumui, ir apie vakcinos efektyvumą“, – aiškino ji.

L. Ašoklienės teigimu, pastarosiomis savaitėmis Lietuvos ir kitų Europos šalių įvesti kelionių ribojimai bei griežtesnės izoliacijos tvarkos keliautojams iš pietinių Afrikos šalių yra susiję su siekiu pristabdyti šios atmainos plitimą.

Omikron atmaina pirmą kartą buvo išaiškinta Pietų Afrikoje prieš dvi savaites, o dabar žinomų užsikrėtimo šiuo variantu atvejų yra daugiau kaip 40 valstybių.

ÑNiekas nesitikėjo, kad ją galima sustabdyti apribojus keliones. (...) Tos priemonės reikalingos tam, kad būtų galima pristabdyti šios atmainos plitimą ir laimėti šiek tiek laiko. O to laiko reikia, kad sužinotume šiek tiek daugiau apie šią atmainą“, – kalbėjo epidemiologė.

Dauguma šios atmainos atvejų Europoje siejami su keliautojais iš Pietų Afrikos, bet jau yra židinių, rodančių, kad naujasis variantas plinta bendruomenėse.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) pirmadienį pranešė, kad visoje ES, Islandijoje ir Norvegijoje nustatyta 212 užsikrėtimo omikron atvejų.

Atsižvelgdama į eksponentinį augimą, ECDC prognozuoja, kad ši atmaina po kelių mėnesių Europoje bus dominuojanti.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB ÑBNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode