Darom/juosta
Pradedami naudoti Europos Komisijos dovanoti greitieji antigeno testai

Europos Komisija (EK), pasinaudodama Skubios paramos priemone, Europos sąjungos (ES) valstybėms narėms, o taip pat ir Lietuvai, padovanojo greituosius antigeno testus, skirtus COVID-19 ligos nustatymui. Lietuva jau gavo per 280 tūkst. greitųjų antigeno testų. Artimiausiu metu bus pristatyta likusi 174 tūkst. dovanojamų testų dalis. 

Gavusi EK paramą, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) yra įsipareigojusi per 6 mėnesius nuo testų gavimo dienos EK išsiųsti ataskaitą apie sunaudotus greitųjų antigeno testų kiekius.

Siekiant tikslingai panaudoti gautą EK paramą, testai, kaip ir ankščiau naudoti greitieji antigeno testai, bus skiriami atlikti profilaktinį asmenų testavimą dėl koronaviruso (COVID-19) nustatymo. Testo atlikimui mėginys bus paimamas iš nosiaryklės, o atsakymas gaunamas vos per 15–20 minučių.

Atliekant vaikų savanorišką profilaktinį tyrimą greitaisiais antigeno testais, išlieka galimybė juos testuoti paprastesniu būdu – NVSPL jau ankščiau įsigytais ir iki šiol naudojamais greitaisiais antigeno testais, ėminius imant iš nosies landų. 

Šiuo metu patikimiausiu COVID-19 ligos nustatymo metodu laikomas PGR tyrimas, tačiau dėl išaugusio PGR tyrimų skaičiaus, ribotų laboratorijų pajėgumų ir ilgesnio rezultatų laukimo – iki 24 val., vis plačiau ir daugiau naudojami greitieji antigeno testai. Dabar jie sudaro virš 40 proc. visų atliekamų diagnostinių tyrimų.

EK, pasinaudodama Skubios paramos priemone (angl. ESI- Emergency Support Instrument), sudarė susitarimą su bendrovėmis „Abbott“ ir „Roche“, kurio pagrindu EK įsigijo ir ES valstybėms narėms padovanos iš viso daugiau nei 20 mln. greitųjų antigenų testų už ne didesnę nei 100 mln. Eur. sumą.  

SAM nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode