Darom/juosta
COVID-19 ir toliau plinta gydymo įstaigose, globos namuose, įmonėse

COVID-19 ir toliau plinta gydymo įstaigose, globos namuose, įmonėse, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Marijampolės vaikų lopšelyje-darželyje „Rasa“ iš viso registruoti 22 atvejai, iš kurių 10 antrinių. Iš jų praėjusią parą patvirtinti du pirminiai ir keturi antriniai atvejai.

Marijampolės ligoninės Chirurgijos skyriuje iš viso patvirtinta 15 atvejų, iš kurių du antriniai. Antradienį patvirtintas vienas atvejis.

Marijampolėje įsikūrusios vaistinės protrūkyje iš viso registruoti septyni atvejai, iš kurių trys – antriniai. Praėjusią parą patvirtintas vienas antrinis atvejis.

Naujas protrūkis antradienį užfiksuotas Klaipėdos Respublikinės ligoninės Nefrologijos skyriuje. Koronaviruso infekcija patvirtinta keturiems pacientams.

Taip pat nustatytas naujas atvejis, susijęs su besitęsiančiu protrūkiu Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Žiburėlis“. Iš viso su protrūkiu siejami septyni atvejai. COVID-19 liga patvirtinta darbuotojams.

Antradienį NVSC Klaipėdos departamento specialistai organizavo nuotolinę konsultaciją darželio administracijai, kurios metu aptarti protrūkio valdymo veiksmai įstaigoje ir COVID-19 prevencinių priemonių įgyvendinimas siekiant sumažinti infekcijos plitimo riziką.

Plungės rajono viešosios bibliotekos protrūkyje patvirtintas vienas COVID-19 ligos susirgimas. Iš viso registruoti keturi susirgimai.

Naujas COVID-19 ligos protrūkis patvirtintas Panevėžio rajono Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos Ikimokyklinio ugdymo skyriuje, kur registruoti susirgo du darbuotojai.

NVSC patikslino, kad Respublikinės Panevėžio ligoninės skyriuose praėjusią parą nebuvo fiksuota infekcijos atvejų, nors anksčiau trečiadienį pranešė apie keletą atvejų skirtinguose ligoninės skyriuose.

Kepykloje Biržų rajone susirgo du darbuotojai, taip pat 27 atvejai iš viso registruoti Biržų rajono policijos komisariate, šiuo metu čia serga šeši asmenys.

Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namų padalinyje Pagalbos šeimai centre registruoti trys nauji atvejai.

Kauno apskrityje naujas protrūkis fiksuotas Kauno lopšelyjei-darželyje „Girstutis“, kur nustatyti trys susiję COVID-19 ligos atvejai, taip pat trys susiję COVID-19 ligos atvejai nustatyti Kauno apylinkės teisme.

Tęsiasi protrūkiai baldų surinkimo, apmušalų siuvimo įmonėje, įsikūrusioje Kėdainių rajone. Iš viso protrūkyje registruoti 26 atvejai.

Žuvies perdirbimo įmonėje Raseinių rajone iš viso registruotas 31 atvejis. 12 naujų COVID-19 ligos atvejų nustatyta ištyrus 117 mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis, vienas atvejis – ištyrus penkis didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis.

Metalo konstrukcijos ir apdirbimo įmonėje Kauno rajone iš viso registruota 13 atvejų – 11 pirminių ir du antriniai. Mobiliųjų įrengimų aptarnavimo įmonėje Kauno rajone iš viso registruoti penki atvejai.

Pramonės įrenginių gamyba ir remontu užsiimančioje įmonėje Kaune registruoti trys atvejai, iš jų du pirminiai ir vienas antrinis.

Kauno rajono Raudondvario lopšelyje-darželyje „Riešutėlis“ iš viso registruoti devyni atvejai, iš kurių aštuoni pirminiai ir vienas antrinis.

Reabilitacijos ir slaugos centre Vilniuje iš viso užfiksuoti 23 atvejai. Susisiekta su įstaiga, suteikta konsultacija, vertinta sąlytį turėjusių asmenų rizika, specialistai vykta į protrūkio vietą.

Nauji protrūkis taip pat užfiksuotas Trakų ligoninės Slaugos skyriuje. Nustatyti penki pirminiai atvejai.

Gamybos įmonėje Vilniuje nustatyti 24 pirminiai atvejai.

Protrūkis tęsiasi ir siuvimo įmonėje Utenoje, kur antradienį užregistruoti du COVID-19 atvejai. Iš viso nustatyti šeši COVID-19 atvejai keturiems darbuotojams ir dviem šeimos nariams.

Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 53.

Praėjusią parą izoliuoti 1054 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 59 620 asmenų. 

Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios – epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo – šiuo metu registruota 87.

Specialistai teigia, kad šie asmenys epidemiologinės diagnostikos metu įvardija įvairias vietas, t. y. parduotuves, degalines, plovyklas, kur lankėsi, tačiau nurodo, jog kontakto laikas trumpas, o kitų asmenų užsikrėtimo atvejai tose vietose nėra registruoti.

Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 200 tūkst. 351 žmogus. Nuo šios ligos mirė 3281 asmuo, su COVID-19 siejama iš viso 6563 mirtys.

VRM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode