Darom/juosta
Saugote santykius? Išsitirkite prostatą ir skydliaukę

Dirglumas, emocijų proveržiai, dažnas nuovargis, problemos lovoje gali prišaukti net skyrybas, todėl geriau kuo anksčiau išsiaiškinti, ar dėl nesutarimų nėra kalti skydliaukės hormonai. Vyrams taip pat reikėtų atlikti PSA tyrimą.

Mažytė skydliaukė gali sukelti didelių problemų. Ji gamina hormonus, reguliuojančius visą kūno medžiagų apykaitą. Skydliaukė yra jautri lyg drugelio sparnai. Jos veiklą išderina jodo stygius, stresas, blogas maistas, užteršta aplinka ir kt.

Štai jeigu skydliaukė dirba per daug aktyviai, vyras gali susidurti su priešlaikiniu spermos išsiveržimu. Jeigu skydliaukė sulėtėja, tada jo potencija silpsta, gali būti erekcijos sutrikimų. Sumažėjus šios liaukos hormonų silpsta ir moterų lytinis potraukis, sutrinka mėnesinių ciklas.

Skydliaukės hormonų tyrimą paėmus kraujo geriau atlikti profilaktiškai, kol nejaučiami minėti ir kiti simptomai: depresija, širdies ritmo sutrikimai, odos ir plaukų sausėjimas, svorio pokyčiai ir kt. Skydliaukės veiklos pablogėjimo iš pradžių dažniausiai nejaučiame.

Vyrams dėmesio centre taip pat turėtų būti ir prostatos veikla. Nuo jos priklauso darbingumas, lytinė potencija, vaisingumo funkcijos. Prostatos ligas pirmiausia leidžia įtarti šlapinimosi sutrikimai, skausmas ar deginimas tarpvietėje ar nugaros srityje, silpstantis lytinis pajėgumas.

Tačiau svarbiausia – nepraleisti klastingojo prostatos vėžio, kuris iš pradžių neturi jokių simptomų, todėl PSA tyrimą iš kraujo mėginio būtina atlikti ne tik pajutus sutrikimus, bet ir gerai besijaučiantiems rizikos amžiaus vyrams. Profilaktinis PSA tyrimas leidžia anksti pastebėti vėžio galimybę, kai dar galima išsaugoti pilnavertį gyvenimą.

------------

AKCIJA! pigiau išsitirkite skydliaukės hormonus ir prostatą – PSA, laisvą PSA MEDICINA PRACTICA“ laboratorijoje(Panevėžio poliklinikoje), Vilniaus g. 2, tel. 35 063. Akcija – iki vasario pab. Iš anksto registruotis nereikia. Aukščiausi kokybės standartai. Interneto svetainė www.medicinapractica.lt.

17-129

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode