Rugpjūčio 19-oji – Pasaulinė humanitarinės pagalbos diena

humanPasaulinės humanitarinės pagalbos dienos proga „Caritas Internationalis“ vadovybė paskelbė pareiškimą, kuriuo dėkoja savo darbuotojams ir savanoriams, tarnaujantiems beveik visos pasaulio šalyse. 

Pasaulinė humanitarinės pagalbos diena kasmet minima nuo 2009 m. Šios dienos minėjimu pagerbiami žmonės, teikiantys humanitarinę pagalbą kenčiantiesiems dėl karų ir humanitarinių krizių. Minėjimui pasirinkta rugpjūčio 19-oji, pagerbiant per teroristų išpuolį prieš Jungtinių Tautų atstovybę Bagdade  2008 m. rugpjūčio 19 d. žuvusius 22 humanitarinius darbuotojus.

Rugpjūčio 19-ąją minint Pasaulinę humanitarinės pagalbos dieną, „Caritas Internationalis“ dėkoja visiems konfederacijai priklausančių vietinių „Caritas“ organizacijų darbuotojams ir savanoriams, kurie dviejuose šimtuose šalių gina žmogaus orumą, tarnauja vargstantiesiems ir labiausiai pažeidžiamiems žmonėms. Pasaulinės humanitarinės dienos proga „Caritas internationalis“ pradėjo informacijos kampaniją, pavadintą „Mūsų vietiniai herojai“.

„„Caritas“ darbuotojai visada yra šalia kenčiančių žmonių, visur pasaulyje, kiekvieną akimirką: prieš krizes, jų metu ir po jų“, – sako „Caritas Internationalis“ generalinis sekretorius Aloysius Johnas. „Mūsų darbuotojai ir savanoriai ne tik teikia humanitarinę pagalbą, bet ir skatina vietinių bendruomenių tvarų vystymąsi, taikos ir socialinės darnos kūrimą. Jie aukojasi ir neretai rizikuoja savo gyvybėmis dėl žmogaus gerovės.“

Pasaulinės humanitarinės pagalbos dienos proga „Caritas Internationalis“ atkreipia dėmesį į tragiškai blogėjančią humanitarinę padėtį pasaulyje, dėl kurios kenčia milijonai žmonių. Karas Ukrainoje, COVID-19 pandemija ir klimato kaitos padariniai paveikė visą pasaulį. Daug šalių atsidūrė ties didelės maisto krizės riba, vis daugiau žmonių tampa priklausomi nuo humanitarinės pagalbos. Karas Ukrainoje parodė, kad maisto produktų eksporto blokavimas tapo politiniu ginklu. Labiausiai nuo to nukenčia skurdžiausiai gyvenantys žmonės, kurie neturi galimybės patys savo jėgomis tenkinti būtiniausių poreikių. Dėl ekstremalių su klimatu susijusių reiškinių ir konfliktų milijonai žmonių palieka savo namus, kad išgelbėtų savo gyvybes.

Pasaulinės humanitarinės dienos proga „Caritas Internationalis“ ragina visus, nuo ko priklauso tarptautinės bendruomenės gyvenimą lemiantys sprendimai, įsiklausyti į skurdžiausiųjų balsą, į jų troškimą gyventi orų gyvenimą. Reikalingi tvarūs veiksmai, kurie sušvelnintų neigiamą klimato kaitos poveikį. Taip pat reikia ryžtingai siekti taikos ir susitaikymo visos tarptautinės bendruomenės lygmeniu. „Visuotinis solidarumas ir pasiryžimas tarnauti žmogui, politinės valios palenkimas šiems tikslams, yra vienintelis būdas sumažinti labiausiai pažeidžiamų žmonių kančias“, – rašo „Caritas Internationalis“ generalinis sekretorius Aloysius Johnas. (jm / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode