Darom/juosta
Savivaldybės „išgyvenimo“ biudžetas patvirtintas

Vasario 26 d. vyko nuotolinis Mažeikių rajono tarybos posėdis, kuriame dalyvavo 22-24 (iš 27) tarybos nariai. Svarstymui pateikta kone pusšimtis klausimų. Vienas svarbiausių – 2021 m. Savivaldybės biudžetas.

Deficitinis biudžetas

Šių metų planuojamas biudžetas – dėl didesnių dotacijų 4,5 mln. eurų didesnis nei praėjusiais metais – 69,155 mln. eurų, iš kurių 2,7 mln. – metų pradžios lėšų likutis ir beveik 69,5 mln. eurų asignavimų išlaidoms ir turtui įsigyti.

 

Biudžeto lėšos skiriamos Švietimui (didžiausia dalis) Investicijų, Kaimo teritorijų vystymo ir žemės ūkio plėtros, Kultūros veiklos ir sporto plėtros, Savivaldybės veiklos valdymo, Socialinės paramos įgyvendinimo, Infrastruktūros objektų plėtros, priežiūros ir modernizavimo, Aplinkos apsaugos ir sveikatos bei Turto valdymo programoms.

Biudžeto projektas buvo pristatytas sausį vykusiame tarybos posėdyje, tarybos komitetuose, paskelbtas viešai.

Tarybos nariui Pauliui Aurylai pasidomėjus į ką biudžetas orientuotas, meras Vidmantas Macevičius atsakė, kad – į išgyvenimą. Pasak jo, trūkta 1,5 milijono eurų. Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė informavo, jog birželį tikimasi gauti apie milijoną papildomų lėšų iš valstybės, nes ši nėra savivaldai skyrusi 52 milijardus eurų.

Tarybos narys Virginijus Sungaila teigė balsuosiantis „prieš“ tokį biudžetą, nes jis daugiausia skirtas valdininkams, o ne ugdymui ar kitoms sritims. P. Auryla sakė taip pat negalintis pritarti, nes biudžetas nėra socialiai jautrus. Pasak jo, lėšos švaistomos valdininkų automobilių nuomai, kai būtų naudingiau juos pirkti lizingu, o nerandama 16 etatų, kad būtų teikiamos socialinės paslaugos kaimo žmonėms.

V. Macevičius, koks bebūtų biudžetas, prašė jį patvirtinti, nes priešingu atveju kyla rizika gauti valstybės dotacijas. Opozicijos atstovė Lina Rimkienė prašė pertraukėlės dėl pasitarimo, kaip balsuoti, frakcijoje. Meras tokio leidimo nedavė.

Iš 8 opozicijos narių („Mažeikių pavasaris“ – 2 nariai ir prieš posėdį oficialiai pasiskelbusi TS-LKD frakcija – 6 nariai – nuo vasario 18 d. dirbanti opozicijoje), tik vienas, Pranas Trakinis, biudžetui pritarė. Aštuoniolikos tarybos narių balsais biudžetas priimtas.

Kiti klausimai

Posėdyje pritartaMažeikių krašto kultūros premiją šiemet skirti Antanui Viskantui, rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premiją – Genoveitai Gricienei. Senamiesčio pagrindinė mokykla tampa progimnazija.
Patvirtintas 2021 metų Savivaldybės darbų planas, mokyklų nuostatai ir kiti klausimai.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode