Darom/juosta
69 Mažeikių įmonės turi mokestinę nepriemoką

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog įmonės, kurios pavasarį buvo laikomos nukentėjusiomis, tačiau rudens karantino metu jų veikla nebuvo apribota ir į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą nebuvo įtrauktos, turėtų iki vasario 28 dienos kreiptis į VMI ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį (MPS) be palūkanų. Jeigu įmonė prašymo iki vasario 28 d. nepateiks, bus laikoma, jog tokios sutarties įmonei nereikia, o nuo kovo 1 d. jai galiotų įprasta mokesčių mokėjimo ir MPS su palūkanomis sudarymo tvarka, turima nepriemoka taptų skola. Tokių įmonių Mažeikių rajono savivaldybėje yra 69.

„Priminimus apie galimybę sudaryti mokestinės paskolos sutartis be palūkanų iki vasario 28 dienos išsiuntėme visoms įmonėms, turinčioms mokestinę nepriemoką. Minėtų 69 Mažeikių įmonių nepriemoka siekia beveik 1,28 mln. eurų. Daugiau nei pusę šios sumos – 768,4 tūkst. eurų – sudaro 4 įmonių atidėti mokesčiai. Tiesa, 18 įmonių nesumokėti mokesčiai nesiekia ir po šimtą eurų“,- pasakoja Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, pažymėdamas, jog dėl MPS be palūkanų sudarymo turėtų kreiptis ir tos įmonės, kurių prašymai jas įtraukti į naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą šiuo metu yra vertinami. Kreiptis dėl MPS verta nelaukiant atsakymo, nes jei įmonės prašymas įtraukti į sąrašą patenkintas nebus, ji po vasario 28 d. jau nebegalės sudaryti MPS be palūkanų.

Kreiptis dėl MPS sudarymo reikia prisijungus prie Mano VMI, Paslaugos > Užsakyti Paslaugą > Mokesčių apskaita ir mokėjimai > Mokestinės nepriemokos sumokėjimo terminų atidėjimas arba išdėstymas. Visoje šalyje mokestinės paskolos sutartį be palūkanų jau sudarė beveik 4 tūkst. įmonių. Jos yra išdėsčiusios ir dalimis sumokės beveik 290 mln. eurų mokesčių ir įmokų.

Tiek pavasarį sudarytą, tiek ir naująjį nukentėjusių nuo COVID-19 įmonių sąrašą galima rasti VMI internetinėje svetainėje, skiltyje Nukentėjusiems nuo COVID-19 > Informacija verslui.Konsultacijas mokestinės paskolos sudarymo bei kitais mokesčių klausimais galima gauti paskambinus 1882 ar pateikus paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode