Darom/juosta
Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiai Viekšniuose

Vasario 9 d. Viekšnių gimnazijos mokytoja Sonata Mylienė ir bibliotekininkė Rasa Vilkaitė pravedė nuotolinę integruotą pamoką 2a klasės mokiniams. Vaikai pristatė surinktą informaciją apie Lietuvos valstybės atkūrimą, Vasario 16-osios Aktą, įžymias asmenybes. Bibliotekininkė antrokams buvo paruošusi skaidres, kuriose pateikta informacija apie viekšniškį, 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarą Mykolą Biržišką. Mokiniams buvo pristatyta kraštiečio biografija, jo tėvo, daktaro Antano Biržiškos, brolių Vaclovo ir Viktoro svarbiausi darbai.

Papasakota, kaip Viekšniuose atsirado Sveikatos namai, veikiantys iki šių dienų, kuo mums svarbi Mykolo Biržiškos parašyta knyga „Anuo metu Viekšniuose ir Šiauliuose“. Vaikams buvo labai įdomu, kaip mažo miestelio istorija susieta su didžiaisiais Lietuvos istoriniais įvykiais.

Po pristatymo mokytoja vaikams pateikė klausimus. Antrokų atsakymai buvo labai išsamūs, pagrįsti išklausytu pasakojimu. Meilę savo gimtajam kraštui būtina ugdyti nuo vaikystės, kalbėti su vaikais apie tėvynę, ją garsinusius žmones, apie tautos papročius ir tradicijas. Vaikystėje įgytos žinios apie savo gimtinę ilgam įstringa į atmintį ir stipriais saitais susieja su savo žeme ir žmonėmis.

Vasario 12 d., bendradarbiaujant su Viekšnių kultūros centro darbuotojais, sukurtas vaizdo įrašas „Čia gimtinė mana“, kuriame nufilmuotas sveikinimas Lietuvai Valstybės atkūrimo dienos proga. Vaizdo įraše bibliotekininkė priminė Mykolo Biržiškos nuopelnus Lietuvai ir gimtajam kraštui.  Nors ir būdamas toli nuo tėvynės, gyvendamas emigracijoje, Mykolas Biržiška vis mąstė, kaip Viekšnius paversti visos Žemaitijos kultūros centru. Signataro meilė Viekšniams tik įrodo, kad  visai nesvarbu, ar tai didelis miestas, ar mažas kaimelis, juk tai – mūsų gimtinė. Ją reikia besąlygiškai branginti, nepamiršti ir skirti svarbią vietą savo širdyje.

Mažeikių viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialo feisbuko paskyroje parengta virtuali Viekšnių gimnazijos pirmokų piešinių ir eilėraštukų paroda „Mano gimtinė – Lietuva“.

Dėkojame Viekšnių kultūros centrui, Viekšnių gimnazijos mokytojoms Sonatai Mylienei ir Violetai Gurskienei už bendradarbiavimą.

Nuotr. iš asmeninio archyvo

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode