Sprogimas

Įžuvinami Šiaulių miesto ir rajono vandens telkiniai

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai dalyvavo Šiaulių miesto ir rajono vandens telkinių įžuvinimuose. Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija į nuomojamus vandens telkinius paleido daugiau kaip pusantro tūkstančio linų, beveik 4000 lydekų ir 1600 karosų.

Tęsdami rudeninius vandens tvenkinių įžuvinimus plėšriomis žuvimis Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą į nuomojamus vandens telkinius paleido beveik 4000 šiųmečių paaugintų lydekų. Daugiausiai – 2200 lydekų paleista į Bubių tvenkinį. 600 lydekų paleista į Švedės tvenkinį, 400 į Kairių ežerą. Lydekomis praturtinti Šiupylių, Pailių tvenkiniai ir Ginkūnų bei Talkšos ežerai.

Paežerių ežeras ir Šilų tvenkinys praturtinti lynais. Į Paežerių ežerą paleista 1500 įvairaus amžiaus linų. Į Šilų tvenkinį 50. Paežerių ežeras taip pat praturtintas ir dvivasariais karosais. Čia jų paleista 1500. Dar 100 karosų išleista į Pakumulšio II-ąjį tvenkinį.

Artimiausiu metu planuojama įžuvinti ir vieną iš didžiausių Lietuvos gėlo vandens telkinių – Rėkyvos ežerą. 

Pernai šie Šiaulių miesto ir rajono vandens telkiniai taip pat buvo praturtinti dideliu kiekiu vertingos žuvies. Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija, dalyvaujant Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnams paleido 8300 linų, daugiau kaip 7300 lydekų ir 2650 karosų.

Vandens telkinius stengiama įžuvintį ne tik žvejų mėgstamomis bet ir vertingomis žuvimis, ypač plėšriomis, tokiomis kaip lydekos. Jos ne tik smagus žvejo laimikis bet ir vandens telkinius valo nuo pertekliaus smulkių žuvų. Lydekos beveik visuomet alkanos. Didžiąją jų maisto raciono dalį sudaro karšiai, kuojos, raudės. Neatsisako varlių, smulkių vandens žinduolių. Metro ilgio, 10 ir daugiau kg sveriančios lydekos nėra retenybė, tačiau dažniausiai sugaunamos iki 2,5 kg svorio ir iki 60 cm ilgio lydekos.

Lydekas draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 lydekas. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis, žvejams gresia bauda (ANK 291 str. 1d.). Be to tektų atlyginti gamtai padarytą žalą, už kiekvieną žuvį sumokėti po 145 eurus.

Lynų mėgėjai taip pat turėtu nepamirši, kad sugautas lynas turi būti nemažesnis kaip 25 centimetrų ir vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 5 kilogramus žuvies. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis taip pat gresia bauda (ANK 291 str. 1d.)  ir taip pat skaičiuojama gamtai padarytą žalą, už kiekvieną lyną tektų sumokėti po 60 eurų.

LR AM Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode