Darom/juosta
Literatūrinė popietė „Mano pirmoji knyga“

Balandžio 1 dieną Ukrinų pagrindinės mokyklos pradinių klasių vaikai dalyvavo Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti skirtoje literatūrinėje popietėje „Mano pirmoji knyga“, kurią organizavo Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialas.

Lietuvoje Tarptautinė vaikų knygos diena minima 24-ąjį kartą. IBBY organizacijos iniciatyva ši diena nuo 1967 m. švenčiama kasmet balandžio 2-ąją – H. K. Anderseno gimimo dieną. Pasinaudojant įranga, įsigyta iš projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ lėšų, buvo demonstruojamos skaidrės apie garsiausio pasakininko – Hanso Kristiano Anderseno gyvenimą, jo kūrybą.

Į biblioteką vaikai atėjo nešini savo pirmosiomis knygutėmis, kurios buvo gražiai pristatytos, papasakota, apie ką jose rašoma ir kas jas pirmą kartą perskaitė. Daugumos vaikų knygutės buvo jų pačių perskaitytos, o kitiems skaitė mama, senelė ir net krikštamotė. Atsineštos pasakų, eilėraščių, mįslių, nuotykių knygutės buvo gražiai išsaugotos, nesuplyšusios, nors ir buvo matyti, kad daug kartų vartytos. Bibliotekininkė taip pat supažindino su savo pirmąja perskaityta knyga Č. Torsono „Kikas“. Gražios leidinio iliustracijos labai patiko pirmosios klasės berniukams ir jie panoro perskaityti šį kūrinėlį. Gerai, kad bibliotekoje jis yra.

Po pirmųjų knygučių pristatymo ir aptarimo buvo apdovanota 2015 metais daugiausiai knygų bibliotekoje perskaičiusi ketvirtosios klasės mokinė Evelina Pučkorževičiūtė. Jai padovanota prisiminimo dovanėlė – knyga ir pakabutis, o visiems pristačiusiems knygeles – magnetukai ir knygų skirtukai.

Vaikai mielai sutiko dalyvauti LBD inicijuotoje akcijoje „aš_skaitau_nes“, kurioje reikia siųsti fotografiją su atsakymu į klausimą, kodėl jie skaito knygas. Renginyje dalyvavę vaikai į šį klausimą garsiai atsakė: „Nes patinka!“

Šiuolaikiniai vaikai, nors ir retai, bet vis dar bendrauja su knyga, o pirmoji jų perskaityta knyga ir išliks pirmąja visą gyvenimą. Skaityti įdomu, nes, kai atverti knygą ir pradedi skaityti, pasineri į nuostabų pasaulį, susidraugauji su jos veikėjais, kartu keliauji, patiri daugybę nuotykių.

Valda MURAVJOVIENĖ

Ukrinų filialo bibliotekininkė

Nuotraukos Emilijos Muravjovaitės

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode