Darom/juosta
Atliekų degintojai „dirba be išeiginių“

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Šiaulių miesto agentūra sekmadienį gavo pranešimą, kad mieste, privačioje valdoje, deginamos atliekos. Nuvykus nurodytu adresu, rasti deginami šlapi lapai ir kitos daržininkystės atliekos. Pažeidėjai S. G. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas (ATPK 83 1 str. 1 d.) ir skirtas 50 Lt administracinis nurodymas.

Artimiausiu metu (ŠRAAD) agentūros atnaujins reidus, kurių metu bus tikrinamos privačių valdų ir įmonių katilinės, siekiant nustatyti atliekų deginimo pažeidimus.

Primename, kad sodininkystės ir daržininkystės atliekas, žolę ir lapus miestuose ir miesteliuose deginti draudžia LR aplinkos ministro 1999 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 269 patvirtinti „Aplinkosauginiai reikalavimai deginant sausą žolę, nendres, šiaudus bei laukininkystės ir daržininkystės atliekas“ (Žin. 1999, Nr. 75- 2284). Kitas atliekas deginti buityje ir įmonių katilinėse draudžia LR aplinkos oro apsaugos įstatymo (Žin., 1999, Nr.98-2813) 20 str. ir „Šiaulių miesto tvarkymo ir švaros taisyklės“. Nepaisantiems šių reikalavimų numatytos baudos iki 2000 litų (ATPK 1611 str.).

Šiaulių miesto agentūra primena, kad apie neleistinus atliekų deginimo atvejus galima pranešti ir seniūnijoms, Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Apie atliekų deginimus nedarbo laiku ir savaitgaliais reikėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode