Marcinkevičius
Mažeikiuose demaskuotas nelegalios prekybos kontrabandinėmis cigaretėmis ir namine degtine tinklas

Šiaulių ir Telšių apskrities policijos kolektyvams dirbant eksperimento sąlygomis  bendrai, vienos apygardos principu, rengiamos ir bendros priemonės, ypač tada, kai jos   pareikalauja didelių žmogiškųjų išteklių.

Būtent, tokio masto operacija bendromis abiejų komisariatų  Ekonominių nusikaltimų tyrimo tarnybų pajėgomis buvo atlikta  gegužės 15-ąją, kurios metu Mažeikių rajone demaskuotas  nelegalios prekybos kontrabandinėmis  cigaretėmis ir  namine degtine tinklas.  Operacija prasidėjo vidurdienį minėtame rajone esančiame Tirkšlių miestelyje. Čia buvo sustabdytas iš vieno gyvenamojo namo kiemo išvažiuojantis automobilis FORD MONDEO, kurį vairavo 47 metų Mažeikių rajono gyventojas. Vyrui neliko nieko kito, kaip tik geranoriškai prisipažinti, kad automobiliu veža kontrabandines cigaretes. Kriminalistai  bagažinėje suskaičiavo 2 500 pakelių cigarečių,  nepaženklintos Lietuvos Respublikos  banderolėmis. Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis  buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, vyras atsidūrė areštinėje.

Tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus, nutarta patikrinti ir gyvenamąją valdą, kurioje sulaikytasis vyras, įtariama, nusipirko savo nelegalų krovinį. Kieme esančioje  malkinėje pareigūnai aptiko 7 500 pakelių rūkalų be lietuviškų banderolių. 46 metų namo šeimininkė irgi buvo palydėta į areštinę. O jos sutuoktinis belangės išvengė dėl atsitiktinumo - tuo metu nebuvo namuose. Tačiau ši aplinkybė nuo atsakomybės jo neatleis -  jam, kaip ir jo žmonai, dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis  pareikšti įtarimai. Už disponavimą tokiu kiekiu nelegalių rūkalų asmuo baudžiamas bauda arba laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Kriminalistai atliko kratas dar pas šešis Mažeikių ir Mažeikių rajono gyventojus, įtariamus kontrabandinių cigarečių platinimu, kuriuos  nelegalūs rūkalai, manoma, pasiekdavo jau minėtų sulaikytųjų pastangomis. Pas vienus jų cigarečių rasta daugiau, pas kitus – mažiau. Nuo rasto  akcizais apmokestinamų prekių kiekio priklausys ir jų atsakomybė – ar jiems bus pradėtos baudžiamosios, ar administracinės bylos.

Visos  operacijos metu rasta ir paimta 14 410 pakelių cigarečių be Lietuvos Respublikos  banderolių, jų vertė  siekia 50 025 eurus. Keturiems jų turėtojams dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis  buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, penkiems - administracinė teisena.

Pas kai kuriuos jų kontrabandinės cigaretės buvo ne vienintelis įstatymu draudžiamas daiktas. Pas du jų rasta dar ir naminės degtinės. Pasirodo, vietiniams gyventojams buvo teikiamas visokeriopas servisas – atėjęs cigarečių, galėdavai dar ir vieną kitą stikliuką „naminukės“ gurkštelti. Iš  51-nerių metų Krakiuose gyvenančio vyro pareigūnai paėmė apie 31 litrą į įvairias talpas išpilstyto ir parduoti paruošto alkoholinio gėralo, iš 67 metų Mažeikiuose gyvenančio vyro – 29 litrus „velnio lašų“. Taigi jiems dar pradėti ikiteisminiai tyrimai ir už neteisėtą naminių stiprių alkoholinių gėrimų  laikymą. Už tai įstatymas numato viešuosius darbus arba baudą, arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

TAVPK nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode