12proc
Kultūros ministras teigia esantis šokiruotas dėl V. Vyšniausko pasirodymo Minske

minskeKultūros ministras Simonas Kairys sako kritiškai vertinantis operos solisto Vaido Vyšniausko sprendimą savaitgalį koncertuoti Baltarusijos sostinėje.

„Esu šokiruotas, jei taip paprastai kalbant. Išties man sveiku protu nesuvokiami tokie pasirinkimai. Kyla klausimas toks iš principo, kas žmogaus galvoj darosi, kad tokius pasirinkimus jis galėtų padaryti“, – BNS pirmadienį sakė ministras.

Taip jis komentavo sekmadienį Minske įvykusį V. Vyšniausko pasirodymą, kuriame jis Otelo ariją iš Giuseppe Verdi (Džuzepės Verdžio) operos „Otelas“.

Užsienyje geriau žinomas kaip Kristian Benedikt, operos solistas Baltarusijoje dalyvavo Minsko Didžiajame teatre vykusiame „Gala operos“ koncerte.

„Net baisiausiame sapne nebūčiau susapnavęs, kad tokie žinomi asmenys važiuos koncertuoti į Minską“, – teigė S. Kairys.

Pasak jo, nors teisės aktai vykti į Baltarusiją nedraudžia, tai – moraliai nepriimtinas sprendimas, mat Aleksandro Lukašenkos režimas remia ir prisideda prie Rusijos karo Ukrainoje.

„Čia yra panašu į kai kuriuos verslus, kurie vis dar išeidinėja iš Rusijos. Tai mūsų sąžinės ir moralės klausimas. Solisto karjerai toks nuvažiavimas pasitarnaus iš neigiamos pusės, kalbant apie Lietuvos auditoriją“, – sakė ministras.

S. Kairio teigimu, V. Vyšniauskas šiuo metu neturi sutarčių su Lietuvos kultūros įstaigomis.

Su pačiu operos solistu BNS susisiekti nepavyko. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode