Darom/juosta
Prezidentas su užsienio reikalų ministru aptars sankcijų Baltarusijai įgyvendimą

sankcijuPrezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį susitinka su užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu aptarti tarptautinių sankcijų Baltarusijai įgyvendinimą.

„Per susitikimą su užsienio reikalų ministru prezidentas aptars tarptautinių sankcijų Baltarusijos režimui įgyvendinimą Lietuvoje, santykius su Kinija, saugumo situaciją regione“, – BNS susitikimo išvakarėse sakė prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

Savo ruožtu G. Landsbergis sako, kad Lietuvai ir Vakarams patiriant „autoritarinių režimų Rusijoje ir Kinijoje spaudimą“, svarbus ne tik konstruktyvus Lietuvos valdžios institucijų darbas, bet ir bendras darbas telkiant ir koordinuojant savo veiksmus su ES ir transatlantiniais partneriais.

„Prezidentui pristatysiu ne tik vakar JAV iniciatyva vykusio pokalbio su Valstybės sekretoriumi A. Blinkenu turinį, bet ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vykdomus veiksmus bei tolesnius planus trimis strateginėmis kryptimis, kur reikia sutelkto veikimo”, − teigė G. Landsbergis.

Antradienį sankcijas Baltarusijos trąšų milžinei „Belaruskalij“ G. Nausėda aptarė su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu.

M. Skuodis ir G. Landsbergis po gruodžio 8 dienos tęsiantis baltarusiškų kalio trąšų tranzitui per Lietuvą buvo pateikę prašymus atsistatydinti, tačiau premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę nusprendė jų netenkinti. 

G. Nausėda tokį sprendimą įvertino kaip pralaimėjimą, jis taip pat yra sakęs, kad ministrų atsistatydinimui įvertinimo nereikia, tai jų atsakomybė.

Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė yra sakiusi, kad „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška neturėtų tapti atpirkimo ožiu tranzito istorijoje ir atsakomybę turi prisiimti politikai.

Pasak jos, klausimas dėl postuose paliktų ministrų ateities po premjerės sprendimų „tikrai nėra uždarytas“.

„Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą tęsiasi, nepaisant gruodžio 8 dieną įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei. Baltarusijos įmonė prieš įsigaliojant sankcijoms pervedė avansą „Lietuvos geležinkeliams“ už kelis mėnesius į priekį.

Vyriausybė paskelbė siekianti nutraukti „Lietuvos geležinkelių“ sutartį su „Belaruskalij“, nors teigia, kad JAV sankcijos trąšų tranzitui Lietuvoje tiesiogiai nėra taikomos. 

Antradienį Vyriausybinė strateginių įmonių sandorius tikrinanti komisija paskelbė, kad „Lietuvos geležinkelių“ sutartis su Baltarusijos trąšų gamintoja „Belaruskalij“ ir jos pakeitimai kelia grėsmę šalies saugumui. Galutinį sprendimą dėl to turės priimti Vyriausybė.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode