Darom/juosta
Migrantai įgyja teisę teismuose skųsti laisvės suvaržymus

skustiĮ Lietuvą patekę neteisėti migrantai įgyja teisę teismuose skųsti savo laisvės suvaržymus, nors įstatymuose tokia galimybė ir nėra numatyta, pirmadienį rašo naujienų portalas „15min“, remdamasis suformuota Lietuvos teismų praktika.

Vidaus reikalų sistemos pareigūnai ir kai kurie pirmosios instancijos teismai iš pradžių laikėsi pozicijos, kad pasienyje su Baltarusija sulaikyti migrantai neturi pagrindo kreiptis į teismą dėl laisvės suvaržymų.

Tačiau spalį Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo trijų teisėjų kolegija dešimties puslapių teismo nutartyje paskelbė, kad migrantų prašymai paleisti juos iš sulaikymo privalo būti svarstomi. Anot teisėjų kolegijos, įstatymas sukūrė „teisinio neaiškumo situaciją“, nes nenumatė jokio aiškaus „teisinės patikros mechanizmo“ iki pusmečio trunkančiam judėjimo apribojimui.

Šia nutartimi suformuota praktika atveria kelią migrantams prašyti teismų, kad jie būtų išleisti į laisvę iš sulaikymo nepraėjus ir įstatyme numatytam šešių mėnesių terminui.

„15min“ gauti duomenys rodo, kad tokia situacija jau pasinaudojo 26 metų amžiaus Irako pilietis, laikomas Užsieniečių registracijos centre Pabradėje.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai pateko per 4,2 tūkst. migrantų.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode